Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

remanufacturare cartus Canon imageCLASS D1120 Type 120

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse toner copiator - probleme de exploatare / Copier toner cartridges - operational problems
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Feb 26, 2011 7:18 pm    Titlul subiectului: remanufacturare cartus Canon imageCLASS D1120 Type 120 Răspunde cu citat (quote)

salutare si respecte.poate ajuta pe cineva:
http://****uninetimaging****/downloads/technical/TecArtWebAdded/Canon_imageCLASS_D1120_Type_120_Reman_eng.pdf
toate cele bune
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Feb 28, 2011 9:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E bun. Ma gandesc daca nu ar fi mai bine la manuale sau asa... sau sa mai facem un topic de documentatii ref la instructiuni de refill si remanufacturare?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Lun Feb 28, 2011 4:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

As avea si eu o colectioara de vreo 200 buc. instructiuni de refill. Daca sunt de folos... cu mare placere. Pe langa asta am, si o colectie de 6 gb manuale de service. Daca e benefic forumului ar trebui facuta o sectiune separata cu posibilitate de upload si suficient spatiu de gazduire. Nu cred ca ar fi o initiativa rea si daca o sa fie concretizataq o sa o sprijin cu tot ce am.

Cu stima!
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mar 01, 2011 11:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acest tip de forum nu poate gazdui fisiere, dar puteti face upload la orice filehoster gratuit (Rapidshare si altele) si postam link-uri catre ele.

Fac asadar sectiunea cu pricina.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Mar 08, 2011 7:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

respectele mele.parerea mea(doar parerea mea) este ca nu ar fi necesar o alta sectiune.e mai simplu la fiecare tip de aparat sau cartus (probleme care pot aparea in procesul de remanufacturare sau intretinere) sa se posteze link-uri catre serverele de gazduire gratuite....totusi, am intalnit probleme cu faza ca doar 10 zile au fost pe acel server dupa care fisierul/fisierele au fost sterse....dupa mine aici ar fi problema, sa poate fi luata documentatia de pe un server care poate pastra o perioada mai mare fisierele uploadate.....in rest, ma supun parerii domnilor admini si colegilor de pe forum....toate cele bune in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mar 08, 2011 8:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Amu.... e gata facuta. Sad Lasam asa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
addie



Data înscrierii: 20/Dec/2012
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi Dec 20, 2012 2:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

respectele mele.parerea mea(doar parerea mea) este ca nu ar fi necesar o alta sectiune.e mai simplu la fiecare tip de aparat sau cartus (probleme care pot aparea in procesul de remanufacturare sau intretinere) sa se posteze link-uri catre serverele de gazduire gratuite....totusi, am intalnit probleme cu faza ca doar 10 zile au fost pe acel server dupa care fisierul/fisierele au fost sterse....dupa mine aici ar fi problema, sa poate fi luata documentatia de pe un server care poate pastra o perioada mai mare fisierele uploadate.....in rest, ma supun parerii domnilor admini si colegilor de pe forum....toate cele bune in continuare.
_________________
32564
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse toner copiator - probleme de exploatare / Copier toner cartridges - operational problems Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community