Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cerneala bulk neagra pt hp 940 ( hp officejet pro 8000)

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
eradu



Data înscrierii: 15/Apr/2009
Mesaje: 13

MesajTrimis: Mie Mar 16, 2011 11:39 pm    Titlul subiectului: Cerneala bulk neagra pt hp 940 ( hp officejet pro 8000) Răspunde cu citat (quote)

Salutare!
Folosesc intensiv printare inkjet, 4000-5000 pagini pe luna, cu un hp officejet pro k5400, cu ciss bineinteles;
nu se mai fabrica modelul si vreau sa trec la ceva echivalent sau mai bun, cred ca cea mai buna solutie ar fi hp officejet pro 8000, am gasit cu ciss, dar vad ca nu aveti cerneala neagra bulk inktec la ea?
http://****mediatec.ro/consumabile-si-toner--HP--OfficeJet%20Pro%208000.html

Cu cerneala neagra pigment stiu cum poate fi ca am avut o experienta nefericita cu un ciss epson care s-a infundat foarte repede (nu cu cerneala inktec)...

Se poate face rost? functioneaza? sau caut alta imprimanta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
eradu



Data înscrierii: 15/Apr/2009
Mesaje: 13

MesajTrimis: Mie Mar 16, 2011 11:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mna ca gasisi pana la urma cerneala hp 940 pe siteul vostru, curios ca nu apare la cautarea normala, la imprimanta hp 8000
http://****mediatec.ro/index.php?page=search&action=products&query=H5088&cat=0

Daca merge la fel de bine la imprimanta hp 8000 ca si la hp k5400 o sa fiu multumit, cea din urma a rezistat aproape 50000 pagini color, s-au dus capurile de printare si vad ca noile capuri cedeaza mult mai repede...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 11:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

acuma apare cerneala black pe http://****mediatec.ro/consumabile-si-toner--HP--OfficeJet%20Pro%208000.html Smile (cerneala HP 88 black, fiind introdusa cu mult inaintea aparitiei cernelii HP940, nu avea facuta legatura cu imprimanta OfficeJet Pro 8000)
cerneala folosita la aceasta imprimanta, este cerneala pigment (si black, si culorile), fata de cartusele HP 88, unde doar black este pigment, iar culorile sunt dye (de fapt cerneala black e identica si pt. HP 88 si pt. HP 940, nu exista HP 940 black separat: http://****inktec****/english/pdf/upload_pdf/Bulk_CrossReference_E_110107.pdf)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
eradu



Data înscrierii: 15/Apr/2009
Mesaje: 13

MesajTrimis: Joi Mar 17, 2011 8:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foloseste cineva imprimanta asta cu cerneala inktec si poate sa lase un feedback legat de aspectul printului color?
Avand in vedere ca foloseste doar cerneala pigment mi-e frica sa nu se vada culorile sterse, fade, stiu ca e punctul slab al cernelii pigment fata de cea dye...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
eradu



Data înscrierii: 15/Apr/2009
Mesaje: 13

MesajTrimis: Lun Mar 28, 2011 4:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am cumparat imprimanta asa ca revin eu cu un feedback poate ii intereseaza si pe altii.
Culorile nu sunt fade, au contrast foarte bun, in special claritatea fonturilor e asemanatoare cu cea laser. In schimb la poze negrul se vede in anumite zone mai pigmentat, punctulete, iar galbenul pare prea intens, comparativ imprimanta din acceasi clasa dar cu cerneala dye hp officejet k5400 printeaza poze mai reusit, dar are calitate mai buna a printului color la viteze mai mari.

Imprimanta hp officejet pro 8000 e de asemenea foarte silentioasa dar pare ca are probleme cu manevrarea anumitor tipuri de hartie, le trage cam greu, rateaza sa le mai traga (hartie colorata de 160gmp in cazul meu). Merge acceptabil daca se pun foarte foarte putine coli in tava.

In mare sunt multumit, o recomand pt uz de birou.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community