Newsletter
Introdu numele si adresa ta email pentru a primi cele mai noi oferte ale mediatec.ro (Depozitul de cartuse) Numele tau Adresa de email

Convertor TP-LINK MC112CS RJ45 10/100M la fibra SC single-mode 100M, Full-duplex, Tx:1310nm, Rx:1550nm, pana la 20Km, montabil in sasiu MC112CS

array(49) {
  ["productid"]=>
  string(5) "65542"
  ["brandid"]=>
  string(3) "158"
  ["code"]=>
  string(7) "MC112CS"
  ["product"]=>
  string(135) "Convertor TP-LINK MC112CS RJ45 10/100M la fibra SC single-mode 100M, Full-duplex, Tx:1310nm, Rx:1550nm, pana la 20Km, montabil in sasiu"
  ["url"]=>
  string(174) "retelistica-si-cabluri/media-converter/convertor-tp-link-mc112cs-rj45-10100m-la-fibra-sc-single-mode-100m-full-duplex-tx1310nm-rx1550nm-pana-la-20km-montabil-in-sasiu-mc112cs"
  ["commercial"]=>
  string(0) ""
  ["description"]=>
  string(1481) "

MC112CS este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru UTP100Base-TX la fibră optică 100BASE-FX sau vice-versa. Adoptă tehnologia WDM, pentru transmiterea şi recepţia datelor printr-un singur cablu de fibră, economisind astfel jumătate din costurile de cablare. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX şi 100Base-FX, MC112CS este destinat utilizării cu cablu de fibră optică single-mode, cu conector de tip SC. MC112CS suportă specificaţiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maximă de retransmisie pe cablu. Funcţionează pe 1310nm la transmiterea datelor şi pe 1550nm la recepţia datelor. Deci, dispozitivul de la capătul opus cu care comunică MC112CS ar trebui să funcţioneze pe 1550nm la transmiterea datelor şi pe 1310nm la recepţia datelor. MC111CS este un alt media convertor TP-LINK, şi este doar unul dintre exemplele de convertoare care pot opera împreuna cu MC112CS.

Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a funcţiona ca un dispozitiv de sine stătător (independent de şasiu) sau cu un şasiu pentru media convertoare TP-LINK 19´´, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, auto negociere mod duplex pentru port-ul TX, şi LED-uri pentru afişarea stării de funcţionare pe panoul frontal. MC112CS oferă posibilităţi de transmisie prin fibră optică single-mode pe distanţe extinse până la 20 km.

" ["price"]=> string(6) "134,74" ["oldprice"]=> string(4) "0,00" ["currencyid"]=> string(1) "1" ["publicsite"]=> string(1) "1" ["datalansare"]=> string(20) "luni 30 noiembrie -1" ["metatitle"]=> string(0) "" ["metakeywords"]=> string(0) "" ["metadescription"]=> string(0) "" ["promo"]=> string(1) "0" ["new"]=> string(1) "0" ["sale"]=> string(1) "0" ["promo_from"]=> string(10) "0000-00-00" ["promo_to"]=> string(10) "0000-00-00" ["new_from"]=> string(10) "0000-00-00" ["new_to"]=> string(10) "0000-00-00" ["sale_from"]=> string(10) "0000-00-00" ["sale_to"]=> string(10) "0000-00-00" ["eproduct_type"]=> string(1) "1" ["eproduct_price"]=> string(4) "0.00" ["edited"]=> string(1) "1" ["categoryid"]=> string(4) "1623" ["category"]=> string(15) "Media Converter" ["stockid"]=> string(1) "2" ["stock"]=> string(15) "nu este in stoc" ["pictureid"]=> string(5) "88708" ["pic"]=> string(150) "convertor-rj45-10100m-la-fibra-sc-single-mode-100m-full-duplex-tx1310nm-rx1550nm-pana-la-20km-montabil-in-sasiu-tp-link-mc112cs_65542_1_1340612299.jpg" ["featureid"]=> NULL ["name"]=> NULL ["brand"]=> string(7) "Tp-Link" ["bimage"]=> string(22) "tp-link_1326578003.jpg" ["brandurl"]=> string(7) "tp-link" ["dashcategory"]=> string(15) "media-converter" ["dashproduct"]=> string(127) "convertor-tp-link-mc112cs-rj45-10100m-la-fibra-sc-single-mode-100m-full-duplex-tx1310nm-rx1550nm-pana-la-20km-montabil-in-sasiu" ["dashbrand"]=> string(7) "tp-link" ["garantie"]=> NULL ["garantieum"]=> NULL ["datalansare_int"]=> int(-62169991200) ["integerprice"]=> string(3) "134" ["decimalprice"]=> string(2) "74" ["oldintegerprice"]=> string(1) "0" ["olddecimalprice"]=> string(2) "00" ["cetelemprice"]=> string(5) "13474" }
Fotografiile au un caracter informativ. Pot exista diferente intre acestea si produsul respectiv. Pretul si specificatiile tehnice nu constituie obligatie contractuala si pot fi modificate fara o notificare in prealabil.
Documente atasate:
MC112CS (pdf - 1235.96kb) - descarca
Specificatii tehnice
  • Media in:10/100TX
  • Media out:100FX
  • Tip media:Single Mode
  • Porturi:1 x RJ-45, 1 x SC
  • Distanta maxima:20 Km
  • Alimentare:9V DC, 0.6A
  • Alimentare:5V DC, 1A
  • Dimensiuni (W x D x H), mm:94.5 x 73 x 27


134 74 lei
tva inclus
Adauga in cos

Disponibilitate: nu este in stoc.

Cod produs: MC112CS

Documente atasate:
MC112CS (pdf - 1235.96kb) - descarca

MC112CS este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru UTP100Base-TX la fibră optică 100BASE-FX sau vice-versa. Adoptă tehnologia WDM, pentru transmiterea şi recepţia datelor printr-un singur cablu de fibră, economisind astfel jumătate din costurile de cablare. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX şi 100Base-FX, MC112CS este destinat utilizării cu cablu de fibră optică single-mode, cu conector de tip SC. MC112CS suportă specificaţiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maximă de retransmisie pe cablu. Funcţionează pe 1310nm la transmiterea datelor şi pe 1550nm la recepţia datelor. Deci, dispozitivul de la capătul opus cu care comunică MC112CS ar trebui să funcţioneze pe 1550nm la transmiterea datelor şi pe 1310nm la recepţia datelor. MC111CS este un alt media convertor TP-LINK, şi este doar unul dintre exemplele de convertoare care pot opera împreuna cu MC112CS.

Alte caracteristici ale acestui modul includ abilitatea de a funcţiona ca un dispozitiv de sine stătător (independent de şasiu) sau cu un şasiu pentru media convertoare TP-LINK 19´´, auto detectare MDI/MDI-X pentru port-ul TX, auto negociere mod duplex pentru port-ul TX, şi LED-uri pentru afişarea stării de funcţionare pe panoul frontal. MC112CS oferă posibilităţi de transmisie prin fibră optică single-mode pe distanţe extinse până la 20 km.


Comentarii

Clientii mediatec.ro (Depozitul de cartuse) nu au adaugat inca opinii pentru acest produs. Fii primul care adauga o parere, folosind formularul de mai jos.


Spune-ne parerea ta despre acest produs
Numele tau
Email
Parerea ta despre produs
Proasta
Merge, dar ...
Merge
Buna
Excelenta
Comentariu
Introduceti rezultatul adunarii din imagine